PTT İş Başvurusu KPSS’siz Şartsız Personel Alımı 2024

PTT Personel Alımı KPSS Koşulsuz 2024-2024

PTT personel alımı, KPSS sınavını koşulsuz geçmemiş ancak en az lise diplomasına sahip kişiler için istihdam imkanı yaratmaktadır. PTT şubeleri her yıl ihtiyaç duyduğu kadar eleman istihdam etmektedir. Bu alımlar, aldıkları personelin ihtiyacına ve durumuna göre istenilen kriterlerde değişmektedir. Çoğu işe alım KPSS puanı şartı ile yapılsa da PTT personel alımı KPSS şartı olmadan da yapılabilmektedir. Kesin ve az sayıda da olsa çoğu kurum ve kuruluşta her yıl bu tür koşulsuz KPSS alımları yapılmaktadır.

PTT tarafından KPSS kapsamında yapılan alımların yanı sıra sözlü, yazılı veya her ikisi birden olmak üzere başka alımlar da yapılacak. PTT memur alımı için kişiler başvuru şartlarını ve alınacak departmanları öğrenebilmekte ve uygun olmaları halinde PTT’ye başvurarak iş bulabilmektedirler. KPSS koşulsuz içeriklerimizin yanı sıra dilerseniz en son mezun polis alım içeriklerine de göz atabilirsiniz.

PTT Personel Alımı KPSS Koşulsuz 2024

PTT KPSS’siz memur alımı Haziran 2024’de gerçekleşecek gibi görünüyor. 2024 yılında toplam 55 bin alım yapacağını açıklayan PTT, ilk etapta 15 bin personel alımı için aşağıdaki kadro dağılımında şu pozisyonlar için alım yapacak;

 • büro memuru
 • dağıtım elemanı
 • avukat
 • mimar
 • teknisyen
 • teknisyen
 • gümrük memuru

PTT’nin KPSS’ye kayıtsız şartsız alımına ilişkin başvuru koşulları ile kadro ve alınacak personel dağılımını henüz açıklamasa da yakın zamanda açıklaması bekleniyor. İlan edilecek başvuru şartlarını ve gereklilikleri tam olarak karşılayan kişiler, gerekli başvuru ve başvuruları yaptıktan sonra mülakata katılarak iş sahibi olabilirler. KPSS Şartsız PTT Personel Alımı KPSS Şartsız Hangi Kadrolara, Kaç KPSS Personeli Alınacağı Henüz Netleşmedi. Ancak, alımlar duyurulduktan ve başladıktan sonra başvurmak için 18 yaşından büyük ve 35 yaşından küçük olmanız gerekir. ptt koşulsuz kpss alımı

PTT Personeli Alım Koşulları

PTT personeli işe alım koşulları, PTT personelinin işe başvurup kabul edilme şartları ve o kurum tarafından işe yerleştirme için yapılan talepler dikkate alınarak belirlenir. PTT personel alım şartları şöyle:

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olma Şartı
 • 18 yaşını doldurmuş olmak ve işe alım sınavının yapıldığı yılda 36 yaşını doldurmamış olmak, yani;
  En az 35 yaşında olmalı
 • Kamu haklarından dışlanmama şartı
 • kasten işlenmiş bir suçtan altı ay veya daha fazla hapis cezası almamış olmak ve Devletin güvenliğine veya anayasal düzene ve kamu düzeninin işleyişine karşı herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmak, daha önce affedilmiş olsaydı
 • Halihazırda uyuşturucu veya madde bağımlısı değillerse ve başvuru incelenmeden önce madde bağımlılığı tespit edilmişse, son başvuru tarihinden önce bu bağımlılık nedeniyle tedavi gördüklerini kanıtlamaları gerekir.
 • Ön koşul, kişinin askerlik hizmeti ile ilgisinin olmamasıdır. Bu durumda ya henüz askere alınmamış olmak ya da askere alınmışsa askerlik hizmetinin önceden tamamlanmış ya da ertelenmiş olması gerekir.
 • Engellilerin istihdamına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, sürekli kazançlı bir işte çalışmasına engel olacak akıl ve ruh hastalığına sahip olmaması şartı aranır.
 • Mesleğini icra etmesine engel bir sağlık sorununun bulunmaması şartı
 • Test sırasında arşiv ve güvenlik soruşturması kayıtlarının temiz olması gerekliliği
 • Ön koşul, başka bir kurumda hizmet verme zorunluluğunun bulunmamasıdır.
 • Atandığı pozisyonun gerektirdiği azami eğitim ve öğretim ve Yönetim Kurulu tarafından bu pozisyon için atanır.
  uygunluk şartlarını yerine getirmek
 • bas-konuş başvurusu

PTT uygulaması son zamanlarda iş arayanların sıklıkla araştırdığı ve merak ettiği bir konu haline geldi. PTT kurumunun 2024 yılına yani bu yıl çok sayıda personel alımı yapacağını açıklaması ile iş arayanlar bu konuda bilgi sahibi olmak ve kaçırmamak istiyor. PTT personel alımı KPSS koşulsuz Mayıs ayı itibarıyla herhangi bir personel alım ilanı yayınlamayan PTT’nin önümüzdeki kısa dönemde 15 bin kişilik kadro açarak personel alımı gerçekleştirmesi bekleniyor.

Kişiler, PTT iş başvurularında yukarıda belirtilen PTT işe alım şartlarını sağlaması durumunda kurumların talep ettiği sınav veya mülakatlara katılabilirler. Bu testlerin veya iş görüşmelerinin sonucu olumlu ise, ilgili pozisyon için gerekli ve uygun kişiler seçilerek belirli pozisyonlar doldurulur.

Aynı zamanda PTT, her yıl kendi internet sitesinde veya bağlantılı diğer internet sitelerinde istihdam edeceği kadroları ve bu pozisyonlara alacağı personel sayısını ilan ederek vatandaşları bilgilendirir. PTT Personel Alımı KPSS Koşulsuz Bu nedenle PTT iş başvurularını bekleyen ve başvurmak isteyen iş arayanların PTT PTT Personel Alımı KPSS internet sitesini koşulsuz olarak takip etmeleri gerekmektedir. Ve ayrıca;

PTT’ye iş başvurusu yapmak isteyen kişilerin PTT resmi internet sitesine girerek başvuru alanlarını seçmesi ve uygun yolu izlemesi gerekmektedir.
İş arayanlar, başvururken bireysel bir pozisyon seçebilir ve elde ettikleri puanlara göre değerlendirilir.
Sınava girmek isteyen bireyler, PTT internet sitesi veya Ziraat Bankası aracılığıyla bir miktar para yatırarak sınava girme hakkı kazanıyor.

PTT personel alımı başvuru formu

PTT personel alımı başvuru formu PTT’nin kendi internet sitesinde yer almaktadır. PTT personel alımı KPSS koşulsuz internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra, bir mülakata katılarak ve ardından sözlü veya yazılı bir sınavı geçerek başvurunuzun onaylanmasını bekleyebilirsiniz.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz