Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu ve 2024 İlanları

Etlik Şehir Hastanesi Başvurusu

Sağlık Bakanlığı’nın ihalesi kapsamında 2024 yılında devlet ve şehir hastanelerine binlerce personel alımı yapıldı. Ankara’da hizmet verecek Etlik Şehir Hastanesi’nin açılışından hemen önce personel ihtiyacının karşılanması için alım yapıldı. Birçok pozisyondaki mevcut kadro açığını kapatmak için başvuru şartlarını sağlayan herkes ileride başvuru yapabilir. Etlik Şehir Hastanesi’nde çalışmak isteyen birçok kişi yeni açılan hastanede ilgili pozisyonlar için başvuruda bulunabiliyor.

Türkerler İnşaat’ın yürüttüğü proje, Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü’ne çok sayıda sağlık çalışanı ve çalışan personel alımını hedefliyor. TR Sağlık Bakanlığı ile Türkerler – Astaldi Ortaklığı arasındaki Kamu Özel İşbirliği (PPP) çerçeve sözleşmesi ile hayata geçirilmiştir. 3.624 yatak kapasiteli hastane, 1,4 milyon m²’yi aşan iç alanı ve 1,1 milyar avroluk yatırım değeri ile dünyanın en büyük hastane projelerinden biridir. Ayrıca Etlik Şehir Hastanesi başvuruları açısından da bu devasa hastanede personel ihtiyacı oldukça fazladır.

Etlik Şehir Hastanesi İş başvurusu nasıl yapılır?

Türkerler Etlik Şehir Hastanesi’ne başvuru yapmak için İnsan Kaynakları Departmanı tarafından ilan edilen açık pozisyonlara başvuru yapmanız gerekmektedir. Çeşitli kariyer platformları üzerinden, İŞKUR üzerinden veya doğrudan hastane insan kaynakları departmanının belirleyeceği diğer kanallardan başvuru yapılabilmektedir. Bir pozisyona başvuran adayların, doldurulacak her bir pozisyon için belirtilen özel ve genel başvuru koşullarını sağlaması gerekir.

Dünyanın en büyük hastanelerinden biri olarak tescillenen Ankara Etlik Şehir Hastanesi, sağlık çalışanlarından temizlik ve destek hizmetlerine, bilişim hizmetlerinden şoförlere kadar birçok farklı çalışana boş yer bırakmayı hedefliyor. Bu bağlamda amaç binlerce çalışanı bünyesine katmaktır. Etlik Şehir Hastanesi bünyesinde belirlenecek ilanlara başvuru yapabilmek için adayların belirlenecek özel şartları taşıması gerekmektedir.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi personel alımı hangi pozisyonlara yapılmaktadır?

İŞKUR, şehir hastanesi bünyesinde personel temin etmektedir. Adayların özellikle destek eleman alımları için İŞKUR’daki son ilanları takip etmeleri mümkündür. Adaylar mevcut iş ilanlarına başvurarak Etlik Şehir Hastanesinde çalışabilirler. Ankara Etlik Şehir Hastanesi’nde personel alımı için görev yapan kadrolardan bazıları kısaca şöyle:

 • Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri Personeli,
 • hasta karşılama ve refakat hizmetleri,
 • Aşçı,
 • Çamaşır,
 • Temizlik personeli,
 • teknisyen,
 • beslenme uzmanı,
 • fizyoterapist,
 • radyoloji teknisyeni,
 • Biyomedikal mühendisi,
 • Hemşire,
 • laboratuvar personeli vb.

Büyüklüğü ile göz dolduran Ankara Etlik Şehir Hastanesi bünyesinde birçok pozisyona personel alımı yapılmaktadır.
gerçekleştirilmelidir. Sağlık mesleği mensupları veya diğer hizmetler için başvuru sahipleri, ilgili gereklilikleri karşılamalıdır. Etlik Şehir Hastanesi’nin iş başvurusu kapsamında işe alınan personelin belirlenen genel ve özel şartları sağlaması durumunda işe başlaması mümkündür.

Etlik Şehir Hastanesi Personel Alımı Başvuru Koşulları?
Etlik Şehir Hastanesi personel alım şartları alınacak personele göre değişiklik göstermektedir. İş ilanlarına göre adayların belirtilen pozisyonlar için eğitim şartlarını sağlaması gerekmektedir. Personel de Sağlık Bakanlığı ve İŞKUR aracılığıyla sağlanmaktadır. Öte yandan, ihtiyaç duyulduğunda hasta bünyesinde birçok farklı işçi için sözleşmeli personel istihdam edilmektedir.

Etlik Şehir Hastanesi personeli işe alım özel şartları pozisyona göre değişmekle birlikte adaylarda aranacak genel şartlar kısaca şöyledir:

 • Edinilecek unvan için belirtilen özel şartları yerine getirmek,
 • Çalışmasına engel bir sağlık sorunu olmaması,
 • Arşiv araştırmalarına olumlu yanıt,
 • yaş şartı vb.

Sağlık Bakanlığı tarafından atanacak sağlık personelinin yanı sıra daha birçok farklı pozisyona kadrolu personel veya diğer sözleşmeli pozisyonlara personel alımı da yine İŞKUR kanalıyla gerçekleştirilmektedir. Etlik Şehir Hastanesi’ne iş başvurusu

Etlik Şehir Hastanesi personel alımı sonuçlarını nasıl öğrenebilirim?

Etlik Şehir Hastanesi personel alım sonuçları başvuru yapılan kanala göre değişiklik göstermektedir. İŞKUR üzerinden başvuru yapan adaylar kura çekiminden sonra sonuçlara ulaşabilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından 2024 yılı için yapılan sağlık personeli atamalarında tercih sonuçları ÖSYM AİS üzerinden kontrol edilerek sonuçları öğrenilebilir. Sonuçlar, hastanın kendi işe alım sürecinde farklı zamanlarda ilgili duyuru sayfalarında duyurulacaktır.

İŞKUR Etlik Şehir Hastanesine iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR Etlik Şehir Hastanesi’ne başvuru yapabilmek için kontenjanlar sayfasından uygun bir kontenjan bulunması gerekmektedir. Türkiye İş Kurumu’na (İŞKUR) kayıtlı adaylar, Etlik Şehir Hastanesi tarafından personel alımı için özel koşulları sağlamaları halinde elektronik ortamda veya doğrudan İŞKUR şubelerine başvurabilirler.

İŞKUR üzerinden Etlik Şehir Hastanesi kontenjanlarına başvuran adaylar, belirtilen genel ve özel şartları sağlamaları halinde başvurularını elektronik ortamda doldurabilirler. Etlik Şehir Hastanesi başvuru süreci için kura çekiminin ardından adayların en kısa sürede işbaşı yapmaları mümkün.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz