PTT İş Başvurusu KPSS’siz Şartsız Personel Alımı 2024

PTT iş başvurusu nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?

Gerektiğinde PTT’nin insan kaynakları departmanı birçok farklı pozisyona personel yerleştirmektedir. Adayların belirtilen pozisyonlara başvuruda bulunabilmeleri için başvuru kılavuzunda yer alan genel şartlar ile ilgili pozisyon için belirlenen özel şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşımayan adayların başvuruları geçersizdir. 2024 yılı işe alım ilanlarıyla dikkat çeken PTT, ihtiyaç doğrultusunda il bazında gişe memuru, nakliye personeli ve daha birçok farklı pozisyona alım yapıyor. PTT başvuru formunun doldurulması, adayların ön başvuruda bulunmaları ve açık kontenjanlar için gerekli koşulları sağlamaları halinde bir pozisyona başvurmalarını sağlar.

PTT başvuru şartları nelerdir?

PTT işlerine başvuru şartları kazanılacak unvana göre farklılık göstermektedir. İlgili pozisyon için başvuruda bulunan adayların, söz konusu pozisyon için belirlenen özel şartların yanı sıra birçok genel şartı da sağlaması gerekmektedir. İşe Alım Başvuru Kılavuzlarında belirtilen şartları taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu kılavuz, Türkiye genelinde gerçekleştirilecek alımlar kapsamında her adayın başvuracağı unvana özel koşulları da belirleyecektir. PTT personel yerleştirme genel başvuru koşulları aşağıdaki gibidir:

  • Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak,
  • 18-36 yaş arasında olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilgili olmayan,
  • Çalışmasına engel bir sağlık sorunu olmaması,
  • İlgili sınav yılında belirlenen KPSS puanına göre yeterli KPSS puanı almış olmak,
  • TCK’nın ilgili maddelerinde belirtilen süreler dolmuş olsa bile belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak,
  • Doldurulacak pozisyon için belirtilen özel şartları yerine getirmek vb.

PTT personel başvurusu nereye yapılır?

PTT iş başvuruları, KPSS dışı pozisyonlar için de benzer şekilde işleme alınmaktadır. PTT tarafından doldurulacak pozisyonlar, başvuru esasları ile birlikte ilgili ilan sayfalarında duyurulur. 81 il ve ilçede mevcut kadro alımı için adayların açık kontenjanlar arasından başvuru yapmaları gerekmektedir. PTT bünyesinde mevcut personel alım ilanı internet ortamında ilgili sayfalar aracılığıyla yapılmaktadır. Adayların bu duyurularda belirtilen başvuru koşullarına uygun hareket etmeleri gerekmektedir. Başvurularını tamamlayan adayların pozisyona hak kazanabilmeleri için tüm süreci başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. Ayrıca 2024 için en son Getir iş başvurusu detaylarını da inceleyebilirsiniz.

PTT iş başvurusu nasıl yapılır?

PTT iş başvurusu, PTT resmi internet sitesindeki uygun başvuru formu doldurularak elektronik ortamda yapılabilir. Bazı pozisyonlar için adayların kurum tarafından açılan sınavlara girerek şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. PTT İnsan Kaynakları işe alımı için farklı koşullar aranabilir. Doldurulacak pozisyon için belirlenen genel ve özel şartlar çerçevesinde bir pozisyon için PTT’ye başvuran adayların yazılı ve sözlü sınavlardan başarılı olmaları gerekir. Bu süreçleri tamamlayan adaylar başvurularını kolaylıkla tamamlayabilirler. PTT başvuru formunu doldurduktan sonra şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilir.

PTT memuru nasıl olunur?

PTT işe alım atamalarında ilan edilen pozisyon için gerekli şartları taşıyan her aday PTT görevlisi olarak görev alabilir. PTT Genel Müdürlüğü alanında ilgili dört yıllık üniversite fakültelerinin bölümlerini bitiren ve ilgili yıl için KPSS ile ilgili değerlendirme türünden yeterli puanı alan adaylar PTT görevlisi olabilirler. PTT’de çok farklı çalışan var. PTT kargo kurye hizmetleri, gişe, destek personeli ve daha birçok hizmet verilmektedir. İş başvurusu yapan adaylar KPSS puan türüne göre sıralanır. KPSS puan sıralamasına göre adaylar başvuru sürecini tamamladıktan sonra diğer süreçlerde başarılı olduktan sonra işbaşı yapabilirler. ptt başvurusu, ptt başvuru formu 2024

PTT kasiyeri olmak için nasıl başvurulur?

PTT gişe uygulaması, posta ve bankacılık hizmetleri için iki farklı alanda değerlendirilebilir. Kasa işlemlerini gerçekleştiren personel için farklı koşullar hedeflenmektedir. PTT, Türkiye genelinde birçok noktada faaliyet göstermekte ve yıl boyunca ücretli işçi alımı yapmaktadır. PTT kasiyeri olarak işe alınabilmek için adayların ilgili eğitim şartlarını sağlaması ve belirtilen sınav ve mülakat süreçlerinden başarıyla geçmiş olması gerekmektedir. PTT’de kasiyer olarak çalışmak isteyen herkes elektronik ortamdan da başvuru yapabilir.

PTT personel alımı başvuru tarihleri ​​ne zaman?

PTT personel alımı başvuru tarihleri ​​değişkenlik göstermektedir. İhtiyaçlara göre her yıl farklı personel alımı yapılmaktadır. Başvuru tarihleri ​​PTT’nin ilgili sayfalarında duyurulur. Ayrıca çeşitli kariyer sayfalarından güncel personel alımlarının detaylarını öğrenme imkanı bulunmaktadır. 2024’de çok kişinin beklediği binlerce PTT çalışanı alımına ilişkin detaylar henüz belirlenmedi. PTT başvuru formu ve başvuru kılavuzunu yayınlamadan önce doldurulacak pozisyonlar ile ilgili genel duyuruları okumak gerekmektedir. Mevcut iş ilanları için başvuru sahipleri belirli koşullar altında PTT personeli alımına başvurabilirler.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz