Trendyol Go Express Kurye Başvurusu ve Formu 2024

Trendyol Go kurye iş başvurusu nasıl yapılır sorusu pek çok kişi tarafından merak edilir. Bu noktada detaylı bilgi elde ederek şartları sağlamanız halinde Trendyol kurye iş başvurusu yapılarak yeni bir iş fırsatı elde edebilirsiniz. Trendyol kurye ile son dönemlerde başarılı ve popüler bir iş kolu haline gelen kurye sisteminde siz de yer alabilirsiniz.

Trendyol Go ile Kurye Nedir?

Herkes tarafından bilinen bir e-ticaret platformu olan Trendyol son dönemlerde yeni bir özelliği ile kişilerin karşısına çıkar. Yeni girişimi olan Trendyol Go hakkında bilgilendirme şu şekildedir:

 • Trendyol Go bir kurye sistemidir. Trendyol markasının bünyesinde hizmet veren bir sistem olarak oluşturulan kurye çalışmasında yer almak isteyen kişiler çeşitli başvuru kanalları aracılığı ile sisteme dahil olabilir.
 • Trendyol Go taşıyıcılığı olarak isimlendirilen bu hizmet şeklinde görev tanımı anlaşmalı mağazalardan ilgili ürünü alıp adrese teslim etme noktasında çalışır. Trendyol Go sistemi ile her müşterinin zamandan tasarruf ederek hızlı bir etkileşim içinde olmaları amaçlanır.

Trendyol Kurye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trendyol Go olarak isimlendirilen projeye dahil olarak kurye hizmeti vermek isteyen kişiler çeşitli platformlar üzerinden başvuru oluşturarak sisteme dahil olabilir. Trendyol Go kurye iş başvurusu şu şekildedir:

 • Trendyol Ekspres’in resmi internet adresine giriş yapınız. Ana sayfada size iki farklı seçenek sunulur bunlardan size uygun olanı seçerek işleme devam ediniz.
 • Yönlendirildiğiniz sayfada yer alan formu doğru şekilde doldurmanız halinde başvurunuzu bitirip formu gönderiniz.
 • Tüm bu işlemler ardından başvurunuz kabul edilerek değerlendirmeye alınır. Ardından da olumlu ya da olumsuz şekilde geri dönüş alabilirsiniz.

Trendyol Go Taşıyıcısı Olmak İçin Eğitim Gerekli Mi?

İlgili platform üzerinden Trendyol Go taşıyıcısı olarak başvuru gerçekleştirmeniz ardından başvurunuz olumlu olursa işlem başlatabilirsiniz. Trendyol Go taşıyıcısı eğitim sistemi şu şekildedir:

 • Trendyol Go taşıyıcı ekibine ilk kez katılan kişiler ekip adaptasyonu ve işleyişi iyi şekilde anlama noktasında bir eğitim süreci başlatılır.
 • Trendyol Go ekibi tarafından oluşturulan bu eğitim, sisteme dahil olan her yeni ekip üyesi için eğitim aktif hale getirilir.
 • Eğitim içeriğinde; verimli çalışma modelinin oluşturulması, verimli kazanç sistemleri, mobil uygulamam kullanımı, iş güvenliği, saha çalışmaları, iletişim seçenekleri gibi çeşitli bilgiler sunulur. Tüm bu bilgiler doğrultusunda da ekip adaptasyonu sağlanarak verimli çalışmalar elde edilir.

İlgili eğitimlerde başarı sağlanması kişiler için bir avantajdır. Siz de eğitimlerde yer almak için Trendyol kurye iş başvurusu formunu doldurabilirsiniz.

Trendyol Kurye İş Başvurusu Araba Kriterleri Nedir?

Trendyol Go bünyesinde kurye hizmeti vermek isteyen kişiler kendi araçlarına sahip olmalıdır. Bu çalışma sisteminde kurye kendi aracı ile iş yapar. Bu noktada Trendyol kurye araç kriterleri şu şekildedir:

 • Motor ve araba olmak üzere iki tip araç üzerinden Trendyol Go işlemleri sürdürülür.
 • Bu araçlardan motor için herhangi bir kriter şartı konmaz. Yasal yollarla edinilmiş bir motora sahip olmanız yeterlidir.
 • Arabalar için ise ticari olma kriteri konur. Ticari ve geniş olmayan araçlar ile verimli bir taşımacılık gerçekleştirilemeyeceği için taksi tipi araçların kabulü yapılmaz.

Trendyol Go bünyesinde araç kriterlerinin yer aldığı gibi belirli ekipmanlara sahip olarak çalışma sağlanması beklenir. Bunlar üniforma, çanta gibi size kolaylık sağlarken kurumsal kimliği de koruma noktasında belirlenen araçlardır.

Trendyol Kurye İş Başvurusunda Aranan Şartlar Nelerdir?

Kurye hizmeti verme noktasında adayların belirli şartları sağlaması ve yeterliliğe sahip olması gerekir. Aksi halde verimli bir çalışma yürütülemeyeceği için süreç olumsuz ilerler. Trendyol kurye iş başvurusu şartları şu şekildedir:

 • Daha önceden bir kurye tecrübesine sahip olunması her zaman için bir artıdır.
 • Başvuru yapan kişinin araç ya da motora sahip olması bir başka ayrıcalık seçeneğidir.
 • Kişinin ehliyete sahip olarak aktif araç kullanması gerekir.
 • Sabıka kaydında yüz kızartıcı suçlar yer almamalıdır.
 • En az lise mezunu olma şartı aranır.

Tüm bunların sağlanması ardından adaylar bir eğitime alınır. Eğitimin başarılı şekilde tamamlanması ile süreç tamamlanır ve işe başlanabilir.

Trendyol Kurye Maaşları Ne Kadar?

Trendyol Go bünyesinde kurye olarak çalışmak isteyen kişiler ne kadar tutarda bir maaş alacaklarını mera keder. Trendyol bünyesinde çeşitli çalışma stilleri oluşturulur. sisteme dahil olan kişiler bu çalışma şekilleri arasından kendileri için uyumlu olan seçeneği kabul ederek hizmet vermeye başlar. Her hizmet de hak eder değer karşılığında ücretlendirilir. Trendyol kurye maaşları şu şekildedir:

 • Trendyol Go bünyesinde kurye hizmeti veren kişiler saatlik hizmet olarak 25 ile 35 TL arasında ücretlendirilirler.
 • Bu fiyat ortalama olarak sunulur. Şirket bünyesinde çalışmak istediğiniz hallerde başvuru yaparak görüşme sırasında net maaş bilginiz sizlere sunulur.
 • Trendyol Go bünyesinde hazırlanan haftalık çalışma shiftleri en fazla 70 saatten oluşur. Bu paket üzerinden hizmet veren bir kişi aylık olarak 10.000 TL değerinde maaş alır. Tüm bunlar ortalama bilgilendirmelerdir ve sistem içeriğine dahil olmanız halinde çalışma performansınıza göre daha yüksek ya da daha düşük oranlar elde edilebilir.

Trendyol kurye iş başvurusu için ilgili formun doldurulması ve sonuç sürecinin beklenmesi gerekir. Bunun ardından başvuru olumlu olursa firma bünyesinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol Express Kurye İş Başvurusu ile Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesinde çalışma fırsatı sizi bekliyor! Uygulama ile ilgili tüm detaylara erişin.

Türkiye’nin tartışmasız en büyük e-ticaret sitesi Trendyol, 2 yıl önce kendi nakliye şirketini kurdu. Süreç içerisinde sanal mağaza anlayışını geliştiren Trendyol, özellikle büyük şehirlerde kendi perakendecilerini kurmuştur. Şirketin düzenli büyümesi ve büyük yatırımları ile iş imkanları arttı. Özellikle ürünlerin internet üzerinden daha ucuza satın alınabilmesi için harekete geçildi. Dolayısıyla yeni iş imkanları arasında en çok kazandıran mesleklerden birinin önemi arttı. Ülkemizin birçok ilinde kurye olarak ortalama çok iyi bir maaş kazanmak mümkündür.

Trendyol Express’te kurye olmak için başvuru ile ilgili tüm detayları yazımızda görebilirsiniz. Kurye alımları düzenli olarak devam eden firmada çalışma imkanı sizleri bekliyor.

Trendyol Express Kurye Başvuru Koşulları

Trendyol Ekspres’te kurye işi başvurusu yapmak isteyen kişilerin başvuru şartlarını sağlaması gerekmektedir. Başvuru şartlarını karşılayan adaylar, çoğu işe alım döneminde doğrudan şirketle çalışmaya başlar.

Trendyol Ekspres’te kurye olarak işe başlamanın şartları vardır. Bu şartları sağlayan kuryeler kısa süre içerisinde şirket bünyesinde çalışma imkanına sahip olurlar. Peki Trendyol Ekspres kurye hizmetleri başvuru şartları nelerdir?

 • Kendi motorunuz veya aracınız olmalıdır.
 • Şahıs şirketi olmalı. Kısacası, bir vergi kodunuz olmalıdır.
 • En az 1 yıl motosiklet kuryesi olarak çalışmış olmalısınız.
 • Araç kullanıyorsanız en az 2 yıldır aktif olarak araç kullanıyor olmanız gerekmektedir.
 • 18 yaşından büyük olmalısınız. Ama genel olarak 20 yaş üstü kişiler tercih edilmektedir.
 • Sabıka kaydınız temiz olmalıdır.
 • Herhangi bir aktif ceza puanınız olmamalıdır.
 • Sürücünün toplam hatası 50 veya daha az olmalıdır.
 • Motosiklet ve araç kullanmak için ehliyete ihtiyacınız var.

Trendyol Express Kurye işine nasıl başvururum?

Trendyol internet sitesine girip yaşadığınız şehirde kurye alışverişi olup olmadığına bakmalısınız. Satın alımlar için başvuru şartlarını karşılayıp karşılamadığınızı kontrol etmelisiniz. Başvuru koşullarını sağlayan adaylar, Trendyol internet sitesi üzerinden başvurularını doldurabilirler. Bu sizden bazı bilgiler gerektirir. Forum olarak sitede istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde iletmeniz gerekmektedir. Bilgilerin hatalı olması durumunda başvurunuzun tekrarlanması gerekmektedir. Bu yüzden lütfen bilgilerin doğru olduğundan emin olun!

İş başvurusunda bulunanlar, kabul edilirlerse şahıs şirketi kurmalıdır. Çalışma tarzınızın kendi işiniz olarak devam etmesini istiyorsanız bu bir zorunluluktur. Şahıs şirketlerinin kuruluş süreci ortalama 1 hafta sürmektedir. Gerekli vergiler ve sanal ofisi teslim ettikten sonra kısa sürede şahıs şirketi kurmak mümkündür. Üstelik şahıs şirketleri sayesinde 29 yaşına kadar gelir vergisi ödemiyorsunuz!

Trendyol Express Kurye Fişleri

Trendyol Ekspres’te kurye kazancı oldukça doymuş durumda. Firmanın verdiği maaşa ek olarak paket başı para da kazanıyorsunuz.

Şirkette kazanç şu şekilde işler: Şahıs şirketi olan şahıslar şirketten asgari ücret alırlar. Aynı zamanda 1200 TL’ye varan yemek ve ulaşım yardımı da yapılıyor. Ayrıca teslim ettiğiniz paket başına para kazanırsınız. Taşıdığınız kargonun boyutuna ve maliyetine göre paket başı 4 ile 10 TL arasında kazanabilirsiniz. Yani ne kadar kazandığınız aslında size kalmış.

Trendyol Express uygulaması: https://www.trendyolexpress.com/

BanaBi Kurye iş başvurusu şartlarını ve nasıl yapacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Getir Kurye iş başvurusu şartlarını ve nasıl yapacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz