ATV Nihat Hatipoğlu’na nasıl gidilir? 2024 seyirci başvuru formu

Dosta doğru programına başvuru doğrudan çeşitli kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır. ATV’nin sevilen dini içerikli programlarından birisi olan ve her konuda vatandaşları bilgilendirmeyi amaçlayan program, özellikle Ramazan aylarında çok büyük ilgi görmektedir.

Dosta Doğru programı, kişilerin Nihat Hatipoğlu’na sorduğu dini içerikli soruların, alanında uzman olan Hatipoğlu tarafından cevaplanması usulüne dayanmaktadır. Dosta doğru programı başvurusu, genellikle ajanslar tarafından gerçekleştirilmektedir.

ATV’ye düzenli olarak seyirci götüren çeşitli ajanslar ile iletişime geçerek arzu ettiğiniz bir aman diliminde bu programı izlemeye gidebilirsiniz. 18 yaşının üstündeki bireyler genelde soracak olan sorulara daha yatkın olduğu için bu yaş grupları seçiyor olsa da reşit olmayan kişiler de program için seçilebilirler.

Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru Çok İzleyicisi Var Mı?

Nihat hatipoğlu seyirci sayısı diğer programlara göre sayıca daha fazla olmak üzere bu durumun başlıca nedeni arasında programın niteliği yer almaktadır. Nihat Hatipoğlu bir din alimi olduğu için yapmış olduğu programlar ile kişileri İslam konusunda bilgilendirmeyi ve merak edilen soruları yanıtlamayı amaçlamaktadır.

Bu yüzden diğer programlara göre daha fazla seyirci bu program için alınmaktadır. Ülkemizde genel nitelik itibari ile dini programlara olan ilgi büyük olduğundan ötürü Nihat Hatipoğlu’nun ATV’de yayınlamış olduğu Dosta Doğru programı için de talep büyüktür ve bu sebepten ötürü birçok kişi seyirci olarak katılmak ister.

Kanal herkese sırayla dönmekle beraber, genellikle size sıra gelebilmesi biraz sürmektedir. Ortalama olarak 3 ayda bir başvurular başa dönmektedir.

Nihat Hatipoğlu Programı Seyirci Olarak Nasıl Gidilir?

Nihat Hatipoğlu seyirci olarak gitme işlemi için ATV ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Her kanalın olduğu gibi ATV’nin de programlarını izleyecek olan seyircileri topladığı bir kanal bulunmaktadır. Bunun için ATV resmi sitesine giderek ‘Seyirci Başvurusu’ kısmını doldurabilirsiniz.

Bu sayede her yıl onlarca kişi Nihat Hatipoğlu’nu izlemeye gitmektedir. Programın amacı dini nitelikli olduğu için programı izleyecek ve aktif olarak katılım gösterecek olan kişiler diğerlerine kıyasla daha çok istenmektedir.

Programa katılmak isteyen çok sayıda kişi bulunduğundan ötürü, size sıra gelmesi zaman alabilmektedir. ATV’yi arayarak da konu hakkında detaylı bilgi almak mümkündür.

Nihat Hatipoğlu yıllardır dini programlar üstlenmekte olan ve vatandaşın kendisine ve bireylere yararlı olacak nitelikte olan sorularını büyük bir içtenlikle yanıtlayan ve sürekli kendisini geliştiren, ülkemizin sevilen din adamları arasında yer almakla beraber, bu sebepten ötürü birçok kişi kendisini seyretmeyi ve merak ettiği soruları doğrudan kendisine sormayı amaçlamaktadır.

Nihat Hatipoğlu Programa Kabul Edildikten Sonra Nasıl Gidilir?

Dosta doğru nasıl gidilir sorusu programa kabul edilen kişiler tarafından çok sorulan sorular arasında yer almakla beraber, ATV seyirci başvurunuzu kabul ettikten sonra, ana stüdyoda yer alan merkeze sizleri belirli rotasyonlardan almaktadır.

Kendine has araçları ve yerleşkeleri bulunan kanal, her program için ayrıca seyirciyi belirli mevcut merkezlerden alarak çekim yapılan alana getirmektedir. Bu programlar canlı yayın altında çekim yapıldığından ötürü, toplanma noktalarına tam vaktinde gelmek, seyirci taşıyan servisleri kaçırmamanız için de sizler için avantaj doğuracaktır.

Dosta doğru programı başvurusu yaptıktan sonra genelde sizlere e-mail adresiniz, e mail adresi olmayan kişiler için ise cep telefonları aracılığı ile dönüş yapmaktadırlar.

Bu telefon numaraları aracılığı ile siz de toplanılacak yeri öğrenebilirsiniz. Genelde Taksim, Esenler, Mecidiyeköy, Beylikdüzü gibi birçok alanın ortak noktası olarak kabul edilecek lokasyonlardan yolcular toplu şekilde alınarak stüdyoya getirilmektedir.

Dosta Doğru Programı Seyirci Olarak Katılmak Ücretli Mi?

Dosta doğru programı seyirci ücreti de kanala seyirci olarak katılmak isteyen vatandaşların sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Dosta Doğru genellikle çok fazla talep gören ve seyircileri kendi istekleri ile Nihat Hatipoğlu’na dini yönden bilgilenmek istenilen soruları ilettikleri için bu aşamada seyircilere herhangi bir ücret verilmez ya da seyirciden programa katılması için herhangi bir ücret ödenmesi de beklenmemektedir.

Ancak seyirci sayısının düşük olduğu belirli dönemlerde programın seyircisiz kalmaması için ATV de çeşitli ajanslar ile çalışmakta ve bu dönemde stüdyoyu dolduracak seyircilere küçük de olsa ücretler ödemektedir.

Dosta Doğru Seyirci Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dosta doğru için seyirci başvurusu yapma işlemi için doğrudan ATV’nin resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Burada tüm programlar için ortak düzende oluşturulmuş olan ‘Seyirci Başvuru Formu’ doldurulmalı ve daha sonra tarafınıza bilgi verilmesi beklenmelidir.

Bu aşamada e mail adresi kullanıyor olmanız önemlidir çünkü ilgililer genellikle tarafınıza mail adresi aracılığı ile dönüş yapmaktadırlar. Ancak telefonla dönüş yapıldığı durumlarda da başvurunuzun kabul edildiği bilgisi ve hangi tarihte gideceğinize dair bilgilendirme yapılır ve servislere yönlendirilirsiniz.

Bununla beraber bu programa katılmak için izleyebileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de ATV için seyirci sağlayan ajanslardan bir tanesine kaydolmak ve gerekli görüldüğü zamanlarda size ulaşmalarına imkan sağlamaktır. Dosta doğru programı başvurusu bu şekilde gerçekleşebilmektedir.

Seyirci sayısının az olduğu düşünüldüğü dönemlerde ajanslardan seyirci temin eden kanallar aynı zamanda bu kişiler için para ödemektedir. Hem çeşitli programları canlı yayında izleyebilir, hem de aynı zamanda küçük ücretler kazanmanız da mümkündür. Seyirci başvuruları için bu yöntemler izlenebilir.

 

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz