Kim Milyoner Olmak İster Programı Başvurusu! Başvuru Şartları ve Formu

Kim Milyoner Olmak İster programı başvurusu için şartlar incelenerek uygunluk halinde kişiler yarışmacı olmaya hak kazanır. Yıllardır ekranda olan ve sevilerek izlenen programlar arasında yer alan Kim Milyoner Olmak İster başvuru formunu doldurarak siz de yarışmacı olabilirsiniz. Yarışmacı olmak için kişilerden çeşitli kriterlere uygunluk istenir. Başvuru formunu doldurup uygunluğunuz halinde sizinle iletişime geçilerek ön eleme için ATV stüdyosuna davet edilebilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Programı Formatı Nedir?

Çeşitli büyük isimlerin sunuculukları ile yıllar boyunca ekranlarda yerini alan Kim Milyoner Olmak İster programı bir bilgi yarışmasıdır. Her kitleye hitap eden bu program ile ekran başında bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. Kim Milyoner Olmak İster programı formatı şu şekildedir:

 • Yarışmada bir soru havuzu vardır. Algoritma tarafından kolaydan zora doğru sıralanan bu sorular 12 adımda yarışmacıya yöneltilir.
 • Program sırasında iki adet baraj sorusuna yer verilir. Yarışmacı bu baraj sorularını bilirse baraj sorusu değerince ödül almaya hak kazanır.
 • Birinci baraj sorusu 2. soruda yer alırken değeri 1.000 TL’dir. İkinci baraj sorusu 7. soruda yer alırken değeri 15.000 TL’dir.
 • Yarışmacı her soruya doğru cevap vererek ilerler. Yanlış cevap verdiği soruda elenir. Eğer 2. soruya cevap vermiş ve 7. soruya doğru cevap veremeden elenmiş ise alacağı ödül 1.000 TL’dir. Bunun yanı sıra 7. soruya doğru cevap vermiş fakat 12. soruya gelmeden yanlış cevap vererek elenmiş ise alacağı ödül 15.000 TL’dir.

Kim Milyoner Olmak İster Programı Sunucusu Kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster programının yayın tarihinde toplamda dört büyük isim sunuculuk yapmıştır. Bu noktada Kim Milyoner Olmak İster programının sunucusu şu şekildedir:

 • 2011 ve 2014 yıllarında Kim Milyoner Olmak İster programının sunucusu Kenan Işık’tır.
 • 2014 ile 2017 yılları arasında programın sunuculuğunu Selçuk Yöntem yapar.
 • 2017 ile 2019 yılları arasında program sunuculuğu Murat Yıldırım tarafından yürütülür.
 • Son olarak da 5 Ekim 201 yılından günümüze kadar Kim Milyoner Olmak İster programının sunucu koltuğunda Kenan İmirzalıoğlu yer alır.
 • 1974 yılının Haziran ayında dünyaya gelen Kenan İmirzalıoğlu evli ve 1 çocuk babasıdır. Ankaralı olan Kenan İmirzalıoğlu lise eğitimini bitirinceye kadar Ankara’da yaşar ve üniversite eğitimi için İstanbul’a gider. Matematik öğretmeni olan Kenan İmirzalıoğlu 1997 yılında dünyanın en iyi mankeni ödülünü alır. Oyunculuk hayatına Deli Yürek, Ezel, Karadayı gibi popüler diziler ile devam ederek isminden sıkça söz ettirmeyi başarır. Bunun ardından da Kim Milyoner Olmak İster programının sunucusu olarak kariyerine devam eder.

Siz de Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu programda yarışmacı olarak yer almak istiyorsanız Kim Milyoner Olmak İster başvuru formu üzerinden sürece dahil olabilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Programı Hangi Kanalda?

Bilgi yarışmaları her zaman için ilgi çeker ve pek çok kişinin kendi bilgisini test etmesi noktasında çekici bir hal alır. Aile toplantılarında Kim Milyoner Olmak İster programı izlenirken ekrana gelen sorulara doğru cevaplar vermek için küçük yarışlar yapılır. Kim Milyoner Olmak İster programı yayın kanalı şu şekildedir:

 • Uzun yıllardır ATV ekranlarında seyircisi ile buluşan Kim Milyoner Olmak İster programı Pazar akşamları seyircisi ile buluşur.
 • Zaman zaman programın tekrar bölümlerine rastlamak mümkündür ve ATV’nin resmi internet sitesinde de bölümlere yer verilir.

Kim Milyoner Olmak İster Programı Büyük Ödül Ne Kadar?

Kim Milyoner Olmak İster yarışması içinde kişilere parasal değeri olan sorular yönlendirilir. Bu sorular ardından büyük ödüle ulaşılır. Kim Milyoner Olmak İster programı büyük ödülü şöyledir:

 • Kim Milyoner Olmak İster programında büyük ödül 1.000.000 TL’dir.

Büyük ödülü almak çoğu yarışmacı için zorlayıcı olsa da kişiler doğru cevap verdikleri her soru sonrasında çekilme hakkına sahiptir. Bu noktada her sorunun para değeri ise şu şekildedir:

 1. soru 1.000 TL
 2. soru 2.000 TL (Baraj Sorusu)
 3. soru 3.000 TL
 4. soru 5.000 TL
 5. soru 7.500 TL
 6. soru 10.000 TL
 7. soru 30.000 TL (Baraj Sorusu)
 8. soru 50.000 TL
 9. soru 100.000 TL
 10. soru 200.000 TL
 11. soru 400.000 TL
 12. soru 1.000.000 TL

Kim Milyoner Olmak İster Programı Başvuru Nasıl Yapılır?

Kim Milyoner Olmak İster programına katılım şartlarının temelinde 18 yaşını doldurmuş olmak yer alır. Kişi bu kritere uyum gösteriyorsa ilgili formu doldurarak başvuru adımlarını gerçekleştirebilir. Bu noktada Kim Milyoner Olmak İster programının başvuru soruları şöyledir:

 • Forma fotoğraf eklemek zorunludur. Fotoğrafsız başvurular değerlendirmeye alınmaz.
 • Bunun yanı sıra kişisel bilgiler arasında yer alan isim soy isim, TC kimlik numarası, yaşanılan şehir, doğum yeri ve tarihi, cinsiyet gibi bilgiler istenir.
 • İletişim adreslerinden 2 adet cep telefonu numarası, mail adresi gibi bilgiler talep edilerek sizinle irtibat kurmak amaçlanır.
 • Eğitim bilginiz, çalışma durumunuz, çalışıyorsanız pozisyonunuz gibi meslek hayatınız ile ilgili bilgiler talep edilir.
 • İlgi alanlarınızın tespit edilmesi için hobileriniz, boş zamanlarınızı nasıl değerlendirdiğiniz gibi unsurlara yer verilir.

Tüm bu bilgilere doğru şekilde yer vermeniz ardından Kim Milyoner Olmak İster başvuru formu onaylanarak ilgili kuruma gönderilir. Bunun sonucunda başvurunuz değerlendirmeye alınır.

 

 

One Response

 1. İbrahim Halil Korkmaz
Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz