Kelime Oyunu Başvurusu! Başvuru Şartları ve Formu

Kelime Oyunu başvuru şartları ve formu için Teve2 kanalı ile iletişime geçebilirsiniz. Teve2 kanalında yayına sunulan bu bilgi yarışmasında yer almak istiyorsanız belirli adımları sağlamanız yeterli bir işlemdir. Kelime Oyunu başvuru için kişisel bilgilerinizin istendiği formu yetkililere iletmeniz dahilinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Kelime Oyunu Sunucusu Kimdir?

Kelime Oyunu programı uzun yıllardır yayın hayatına devam ederek adından söz ettirmeyi başarmış bir programdır. Eğlendirirken öğreten, farklı deneyimler yaşatan Kelime Oyunu programı sunucusu şöyledir:

 • Yayın tarihine ilk olarak 5 Ocak 2009 yılında başlayan Kelime Oyunu programının sunucusu Ali İhsan Varol’dur.
 • Çerkez olan Ali İhsan Varol başarılı bir kariyer inşası yapan yapımcı, senarist, oyuncu ve sunucudur.
 • Sektöründe pek çok iyi işe imza atarak isminden söz ettiren ünlü sunucunun en önemli projelerinden bir tanesi de Kelime Oyunu programıdır.

Kelime Oyunu Programı Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

Usta sunucu Ali İhsan Varol sunuculuğu ile ekranlarda yer alan bilgi yarışması Kelime Oyunu uzun yıllardır çeşitli kanallarda yayınlanarak ekranlara veda etmeden konumunu korumuştur. Kelime Oyunu programı Teve2 kanlında yayınlanıyor.

Sıralamasında Kelime Oyunu programı farklı kanallarda ekranlara gelir. Son olarak Teve2 kanalında yayın hayatına devam eden program çeşitli yarışmacılar ile adrenalin dolu bir öğrenme yaşatmaya devam eder.

Kelime Oyunu Programının Formatı Nedir?

Anlaşılır bir formatta ilerleyen program akışında sunucu koordinatörlüğünde ilerlenir. Kelime Oyunu programının formatı şu şekildedir:

 • Soru cevap şeklinde ilerleyen programda ilgili yarışmacıya 14 adet kelime manası yöneltilerek kelimenin bilinmesi istenir.
 • Tüm kelimeleri bilen kişiler ise büyük ödülün sahibi olur.
 • Sık kitap okuyan, bulmaca seven, araştırmacı kişilikler programa başvuru yaparak yarışmacı koltuğunda yerini alabilir.
 • Her kelimenin yarışmacıya yönlendirilmesi ardından süreli şekilde doğru kelimeyi bilmesi beklenir. Yanlış cevaplar sonrasında yarışmacı elenir ve diğer kişiye geçilir.

Kelime Oyunu başvuru işlemlerini gerçekleştirip siz de yarışmacı koltuğunda yer alabilirsiniz.

Kelime Oyunu Programının Büyük Ödülü Nedir?

Kelime Oyunu programının başarılı yarışmacılarına para ödülü sunulur. Kişiler süreli olarak yarıştığı için yarışma anında programın yayın süresi de biterse bir sonraki bölüme kadar dinlenme gerçekleştirilir. Yani günlük, haftalık, aylık şeklinde puanlar oluşur bunun sonunda en yüksek puan sahibi büyük ödülü alabilir. Kelime Oyunu programının büyük ödülü şöyledir:

 • Kelime Oyunu programının günlük 6.000 puan elde ederek birinci olan yarışmacılarına 6.000 TL değerinde ödül sunulur.
 • Kelime Oyunu programının haftalık 6.000 puan elde ederek birinci olan yarışmacılarına 12.000 TL değerinde ödül sunulur.
 • Kelime Oyunu programının aylık 6.000 puan elde ederek birinci olan yarışmacılarına 30.000 TL değerinde ödül sunulur.

Bu hesaplama aylık her gün 6.000 puan alan ve haftalık her gün 6.000 puan yarışmacılar üzerinden yapılır. Bu noktaya dikkat edilmesi gerekir.

Kelime Oyunu Programı Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Başvurulur?

İlgili programa yarışmacı koltuğunda oturarak yer almak isteyen kişiler başvuru formu üzerinden talep oluşturabilir. Kelime Oyunu programı başvuru şartları şöyledir:

 • Yarışmacı adayı için başvuru kriteri formdaki sorulara doğru cevaplar verilmesidir.
 • İlgili başvuru formunda yarışmacının fotoğrafı, isim soy isim bilgisi, telefon numarası, mail adresi, cinsiyet, ikamet bilgisi, eğitim durumu gibi kişisel bilgiler talep edilir.
 • Buna ek olarak programa neden katılmak istediğinizin açıklaması, programı ekran başında kimlerle izlediğinizin bilgisi, aile bilgileriniz, sosyal ortamda vaktinizi nasıl geçirdiğiniz, hangi sosyal sorumluluk projelerinde yer aldığınız, kelime bilgisi seviyesi gibi detaylı bir anlatım gerekir.
 • Yarışmayı takip ettiğiniz süreçte en çok hangi etapta başarı gösterdiğinizin bilgisi ve ortalama puan bilginiz gibi ön değerlendirme gerekir.
 • Evcil hayvanınızın varlığı, çocuklarla olan ilişkiniz, yemek yapabilip yapmadığınız, seyahat sıklığınız, bitki besleyip beslemediğiniz, konuşmak mı yoksa dinlemek mi gibi çeşitli pek çok hobilerin belirtilmesi ardından Kelime Oyunu başvuru formu doldurulmuş olur.

Kelime Oyunu Programının Taahhütname Şartları Nelerdir?

18 yaş altında olan bireylerin bu yarışmaya katılamayacağı taahhütnamede açıkça belirtilir. Buna ek olarak Kelime Oyunu programının taahhütname maddeleri şöyledir:

 • Teve2 kanalı üzerinden başvuru formu dolduran kişiler taahhütname şartlarını kabul etmiş olur.
 • Fotoğrafsız başvuru formları değerlendirmeye alınmaz. Kişiler başvuru için göndermiş oldukları fotoğraf ve videoların kullanım hakkını Teve2 kanalına devretmiş olur.
 • İlgili fotoğraf ya da video içeriğinde üçüncü kişilerin hakları ihlal edilmeden bilgi sunulduğu kabul edilir.
 • Başvuru formu ile data paylaşımı yapan yarışmacı, Teve2’nin çeşitli mecralarda paylaşım yapacağı zaman dijital kanallar üzerinden bilgi almak istediğini onaylamış olur.
 • Başvuru formunu dolduran herkes direkt olarak yarışmacı adayı değildir. Bu form bir ön başvurudur. Değerlendirmeye alınır ve ilgili kriterlerin varlığı halinde yarışmacı olmaya hak kazanır. Bu noktada her başvurunun direkt olarak yarışmacı olduğunuzu işaret etmesi anlamı çıkmaz.
 • Kişisel bilgilerinizin yer aldığı başvuru formları Teve2 kanalının veri saklama merkezinde saklanır. Üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
 • Kelime Oyunu programının başvuru şartları yarışmacı adaylarına bilgi verilmeden değiştirilebilir. Bu Teve2 kanalının hakkıdır.

Tüm bu kriterleri kabul ederek taahhütnameye onay veren kişiler şartları kabul etmiş olur. Bunun ardından Kelime Oyunu başvuru formu üzerinden başvurunuz ilgili kişiler iletilerek değerlendirmeye alınır. Kabul edilmeniz halinde sizinle iletişime geçilir.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz