O Ses Türkiye Başvurusu 2024, Formu ve Şartları (Başvurular ne zaman başlayacak?)

O Ses başvurusu doğrudan TV8’in O SES başvuru formu doldurularak gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık 10 yıldır Türkiye’nin en büyük ses yeteneklerini keşfetmeye devam eden O Ses programı, kazananın sonunda kendi albümünü yapmak için fırsat bulduğu ve tanınırlığını artırdığı programlar arasında yer almaktadır.

O Ses Türkiye başvuru formu, TV8’in genel başvuru formları arasında yer almakla beraber, programa fotoğrafınız ve şarkı söylerken çekilmiş olan bir videonuz ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bu programa her yıl binlerce kişi başvuru yapmakla beraber, uzman müzisyenler tarafından değerlendirilen adaylar, 4’lü jürinin önüne çıkmakta ve onların takdirini kazanmaya çalışmaktadır.

O Ses Türkiye Programı Amacı Nedir?

O Ses programı Acun Ilıcalı’nın organizatörlüğünde ortaya çıkmış olan TV8 bünyesinde yayınlanan bir ses yarışmasını ifade etmektedir. Her yıl birçok yetenekli sesin bir araya gelerek adil oyun çerçevesinde yeteneklerini sergilediği ve Türkiye’nin takdirini kazanarak birinci olmayı amaçladığı bu program, kadın erkek, genç yaşlı birçok sesi ağırlamıştır.

Yarışmacılar programa başvurduktan sonra, görüntüleri ve videolarının onaylanması durumunda görüşmeye çağırılarak ön elemeden geçerler. Bu ön elemede yetersiz bulunan adaylar elenirken, ön elemede elenen adaylar ikinci bir eleme için uzman müzisyen kadrosu tarafından değerlendirilirler.

Burada da başarılı olan adaylar daha sonra Acun Ilıcalı ve ekibindeki 4 sanatçı juri üyesi tarafından kör seçim adı verilen, yarışmacıların önce yüzlerinin görülmediği, yalnızca sesi beğenme usulüne dayalı olan yöntem ile seçilir, her bir yarışmacı kendi bulunduğu sanatçının takımında yarış gösterir.

Bu aşamadan önce takımlar birbirleri ile yarışır ve yarışmadan tek bir galip çıkar. Bu yöntem ile senelerdir birçok yetenek Türkiye tarafından tanınmıştır.

O Ses Türkiye Yarışmacı Başvuru Şartları Nelerdir?

O ses Türkiye başvuru şartları hiç ağır olmayan programlar arasında yer almaktadır. Türkiye içinden ya da dışından müzik konusunda yetenekli olduğunu düşünen herkes programa başvurabiliyor. 18 yaş şartı bulunmasa da program genelde 15 yaşının üstündeki yetenekli bireyleri kabul etmektedir.

Kadın erkek, genç yaşlı ve çocuk müzik konusunda yetenekli ve ön elemeyi geçmiş kişiler, Acun Ilıcalı’nın sunumu ile O Ses Türkiye’nin yayınında kendini ve yeteneklerini sergilemek için çıkabiliyor.

O ses Türkiye başvuru formu bu noktada, kendinizi ve yeteneklerinizi anlatmanız, oluşturmuş olduğunuz kısa bir video ile de bunu göstermeniz açısından son derece önemli. Başvuru formunda kendinizi detaylı bir şekilde anlatmanız istenirken burada yer alan bilgiler de medyaya yansıtılmamak üzere korunmaktadır.

Kısaca hem eğlendirmek hem de jurinin ve Türkiye’nin oyları ile programın o dönemli en yetenekli sesini belirlemek için kurulan O Ses Türkiye, kurulduğu günden beri pek çok kişinin favorisi olmuş durumda yer almaktadır.

Sesinize güveniyorsanız ve programda başarılı olacağınıza inanıyorsanız siz de başvuru formunu doldurarak size geri dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.

O Ses Türkiye Kazanan Ödülü Nedir?

O Ses Türkiye ödül yine programa katılan kişilerin en çok merak ettiği detaylar arasında yer alıyor. Çünkü programın amacı yalnızca eğlenmek ve halkı eğlendirmek değil. Bu programa katılan ve belirli bir seviyeye ilerleyen birçok müzisyen hem kendini tanıtıyor hem de sanat dünyasında kendine bir yer bulabiliyor.

Özellikle günümüzün öne çıkan genç ve yetenekli sanatçılarının tamamının O Ses Türkiye yarışmasına daha önce çıktığı ve burada kendini duyurduğunu söylemek mümkündür.

Bunun dışında albüm yapma fırsatı bulan genç müzisyenler aynı zamanda Acun Ilıcalı’nın yönetmiş olduğu ve TV8’in yapımcısı olduğu bu yarışmada, kendilerini kanıtlayıp yarışmayı kazanmaları durumunda 500.000 TL kazanma fırsatı buluyor.

Aynı şekilde kendisine son model ve hibrit olarak lanse edilen araç modellerinden birisi de hediye edilmektedir. Kısaca bir müzisyenin bu yarışma ile adını hem duyurması, hem geniş kitlelere ulaşması hem de para ödülü sahibi olması mümkündür.

O Ses Türkiye Seyirci Başvurusu Nasıl Yapılır?

O Ses Türkiye seyirci olmak için TV8’in bizzat oluşturmuş olduğu başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Pandemi dönemi şartlarında yalnızca fotoğraf ve videolu olarak kendilerini ifade eden adayların seyirci olarak kabul edildikleri başvuruda, kaç kişi olarak katılım sağlayacağınız, ne kadar büyük bir grup ile hangi şehirden geleceğiniz ve bu gibi bilgiler istenmektedir.

Bilgilerin doğru şekilde doldurulmasının hemen ardından başvuru onaya gönderilmekte, uygun bulunması halinde de sizlere geri dönüş sağlanmaktadır. Aynı zamanda burada O Ses Türkiye başvuru formu da yer almakta ve daha önce yarışmaya katılan yarışmacıların tekrar katılması yönünde herhangi bir engel de bulunmamaktadır.

O Ses Türkiye Önümüzdeki Sene de Devam Edecek Mi?

O Ses Türkiye yaklaşık 10 yıldır TV8 ekranlarında karşımıza çıkan ve uzun yıllar daha devam edecek programlar arasında yer almaktadır. TV8 yayın akışı içerisinde Survivor’dan hemen önce sonuçlanan ve birincinin ilan edildiği bu program halktan da son derece talep görüyor ve birçok kişi O Ses Türkiye’yi halen merakla izliyor.

Bu sebepten ötürü programın ilki gördüğü müddetçe devam edeceği bilinmektedir. 2024 sezonu aktif olan program 2024 yılı ile de karşımıza gelecek gibi görünmektedir. Zaman zaman juri üyeleri ile yapılan anlaşmalar dolayısı ile değişimler meydana gelse de O Ses Türkiye reytinglerinden ödün vermemektedir.

O Ses yarışmasına kayıtlar TV8 web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Acun Ilıcalı’nın sunumu ve 4 jüri üyesinin yarışmasıyla TV8 kanalında yayınlanan bir programdır. O Ses Türkiye’ye başvurabilmek için adayların öncelikle oylarının yeterli olduğunu başvuru videoları ile kanıtlayabilmeleri gerekmektedir.

O Ses Türkiye başvuru formunu nasıl doldururum?

Başvuru formunu kullanarak O Ses Türkiye’ye başvurmak için http://www.tv8basvuru.com/basvuru/o-ses-turkiye/2 adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Başvuru formunda istenen bilgiler aşağıdaki gibidir:

 • isim soyisim
 • Doğum tarihi
 • ülke ve ikamet yeri
 • E-posta adresi
 • Facebook ve Twitter hesabı
 • Cinsiyet
 • telefon numaraları
 • Medeni durum ve varsa çocuk sayısı
 • Eğitim durumu ve son tamamlanan okulun adı
 • Bir lisans programı için daha önce başvuru yapılıp yapılmadığı ve yapıldıysa hangi lisans programı için başvuru yapıldığı
 • Ne zamandan beri müzikle uğraşıyorsunuz, toplum içinde gösteri yapıp yapmadığınız ve varsa nerelerde sahne aldınız?
 • Müzik eğitiminin tamamlanıp tamamlanmadığı ve tamamlandıysa eğitimin detayları
 • Geçimlerini sağlamak için müzikle uğraşıp uğraşmadıkları, albümleri veya single’ları olup olmadığı ve müzik endüstrisinde ünlü bir kişiyle çalışıp çalışmadıkları.
 • Şarkı sözü yazıp yazmadığınızla ilgili bilgiler
 • Daha önce O Ses Türkiye’de yer alıp almadığınıza dair bilgiler
 • İlginç müzikler ve çalınan enstrümanlar
 • Bilin bakalım Türkiye’nin sesi olacağını düşünüyor mu?
 • Adayın hem normal hayatındaki hem de müzik hayatındaki önemli olay ve kişiler hakkında bilgi sahibi olmak
 • Müzik dışındaki hobiler
 • Başvuranı özetleyen 4 kelime
 • Diğer oyun programları için TV8 ile iletişime geçilip geçilmeyeceği
 • Fotoğraf
 • uygulama videosu

Formda istenen bilgilerin yanı sıra başvuru beyanı, aydınlatma metni ve muvafakat beyanı kabul edilmeli ve gönder düğmesi tıklanarak başvuru tamamlanmalıdır.

O Ses Türkiye videosuna başvuranların şansı diğer adaylara göre daha yüksek. Özellikle yüz yüze görüşmeyi zorlaştıran nedenler varsa, örn. B. Covid-19, O Ses Türkiye başvurusu sadece görüntülü olarak kabul edilecektir. Video başvuru formuna http://www.tv8basvuru.com/video-basvuru/o-ses-turkiye/2 adresinden ulaşılabilir. Formda başvuru videosunun yanı sıra kimlik ve iletişim bilgileri dışında herhangi bir bilgi talep edilmemektedir.

O Ses Türkiye seçmeleri nerede yapılıyor?

O Ses Türkiye seçmeleri, yarışma başlamadan önce belirli illerde önceden duyurulan mekanlarda yapılacaktır. Yarışmacılar performanslarını sergilemek için bu mekanlara gidebilirler ve kabul edilirlerse yarışmaya katılabilirler. Ancak Covid-19 salgını nedeniyle 2021 için başvuruların sadece video ile alınmasına karar verildi.

O Ses Türkiye formatı nedir?

O Ses Türkiye yarışma kuralları değerlendirilirken; Dört hakimin ve adayların kör seçmelerle seçildiği bir programdır. Yarışmanın formatı ve kuralları yıldan yıla farklılık göstermektedir. O Ses Türkiye’ye başvuran adaylar, ilk turda jüri üyelerinin sırtında sahneye çıkıyor ve sesini beğenen jüri üyelerinden birini seçip kendilerine geri dönüyor. İkinci turda jüri üyelerinin adayları eşleştirilir ve düello yapılır. Bir üst tura çıkan yarışmacılar, canlı yayınlara katılmaya ve SMS paylaşımlarına göre yarışmada derece almaya hak kazanırlar.

Mesaj Sayısı(4)

 1. Ömer
  • Mehmet
Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz