TV8 Zuhal Topal’la Yemekteyiz Başvurusu, Formu ve 2024 Şartları

TV8 Yemekteyiz programı ekranların en sevilen ve uzun süredir yemek programı sunuculuğu yapması ve şeffaflığı ile bilinen Zuhal Topal’ın moderatörlüğünde gelişmektedir.

Uzun yıllardır hayatımıza etki eden ve 7’den 70’e herkesin bildiği ve konsepte hakim olduğu yarışma programları arasında yer alan Zuhal Topal ile Yemekteyiz başvuru formu doğrudan TV8 üzerinden yapılmaktadır. Yemek yapmayı seviyor olmanız ve size verilen süre zarfı içerisinde yemeklerinizi tamamlayıp misafirlerinize tattırabiliyor olmanız gerekmektedir.

Program yıllardır ses getirmekte olan programlar arasında yer almakla beraber, Zuhal Topal ile TV8 beraber çalışmaya başladıktan sonra, son derece ilgi çekici ve reyting seviyesi yüksek bir hale gelmiş bulunmaktadır.

Zuhal Topal ile Yemekteyiz Konsepti ve Amacı Nedir?

Zuhal Topal ile Yemekteyiz formatı itibari ile 5 günlük bir yarışmayı ifade eder. Pazartesi gününden Cuma gününe kadar kendileri için kura usulü ile belirlenmiş bir yarışma günü belirlenen yarışmacılar, yarıştıkları günlerde en güzel yemekleri yaparak diğer yarışmacılardan daha yüksek puanlar almayı amaçlamaktadırlar.

5 günün sonunda yarışmacıların her birinin diğer dördünden ve gün sonunda Zuhal Topal’dan alacağı puan ile Cuma günü total puanda en yüksek miktara ulaşan yarışmacı 15 bin TL’lik ödülün sahibi olmaktadır.

Program marketten yapılacak olan alışveriş ile başlamaktadır. 30 dakikalık alışveriş süresinde listesinde belirlenen ürünleri alan yarışmacı, daha sonra 2 saat 40 dakika içerisinde menüsünü yetiştirmekte ve daha sonra da masasını servise hazırlamalıdır.

Bu aşamadan sonra yemekler tek tek puanlanır ve yarışmacı, rakipleri tarafından 10 üzerinden puanlanır.

Zuhal Topal ile Yemekteyiz Ödülü Nedir?

Zuhal Topal ile Yemekteyiz ödülü 2021 yılı itibari ile 15.000 TL olarak belirlenmiştir. Sırasıyla 5000, 10.000 ve nihayet 15.000 TL olarak belirlenen ödül yarışmanın sonunda kazanan ilan edildikten sonra yarışmacıya çek olarak sunulmaktadır.

Bunun dışında yarışmacılar Yemekteyiz programına katılıp ciddi bir takipçi kitlesi elde edebilmekte ve yeni iş birlikleri elde edebilmektedirler. Bu sebepten ötürü Zuhal Topal ile Yemekteyiz programı, birçok kişi için bir fırsat haline dönüşmüştür.

Ancak sunucunun moderatörlüğünde diğer birçok yarışmanın aksine oldukça şeffaf ve adil olarak devam eden yarışmada yarışmacılar yaptıkları yemeklere, misafirperverliklerine ve sunumlarına göre değerlendirilirler.

Yarışmada yarışmacı en az 5 yemek olacak şekilde yemeğini hazırlamalı ve sofrası ile beraber yarışmada hazır halde bulunmalıdır. Ancak hazırlanacak yemekler için üst sınır bulunmaz ve yarışmacı kendisi için en uygun menüyü hazırlar. Menünün seçilişinden yarışmacının rakiplerini nasıl ağırladığına kadar pek çok unsur diğerleri tarafından kriter olarak değerlendirilebilir.

Zuhal Topal Yemekteyiz başvuru yapmak için son derece uygun programlar arasında yer almaktadır. Yemeklerine güvenen kişiler bu yarışmaya katılabilirler.

Zuhal Topal ile Yemekteyiz Yarışmasına Kimler Katılabilir?

Zuhal Topal Yemekteyiz başvuru şartları 18 yaşını aşmış ve yemek yapmayı seven kişiler olarak basit bir şekilde özetlenebilmektedir. Yarışmanın herhangi bir ekstrem şartı olmamakla beraber, reşit ve yemek yapmayı seven; iyi yemek yaptığına güvenen herkes bu yarışmaya katılabilmektedir.

Yarışmaya amatör kişiler ve tamamen evde yemek yapan bireyler katılabildiği gibi, gastronomi eğitimi almış, yiyecek içecek sektöründe çalışmakta olan pek çok işletmeci de katılabilmektedir.

Her yaş ve meslek grubundan insanın yalnızca yemeklerini sergilemek koşulu ile katılabildiği bu yarışma, uzun süredir boş vakitlerimizi değerlendirirken farklı kültürlere ait yemekleri öğrenebildiğimiz yarışmalar arasında da yer almaktadır.

Bugüne kadar yarışma amacı ile dünya mutfağı başta olmak üzere birçok mutfak türü yarışmada sergilenmiş ve yeni yemekler halka tanıtılmıştır.

Zuhal Topal ile Yemekteyiz Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zuhal Topal yemekteyiz programına başvuru TV8 aracılığı ile form doldurmak sureti ile gerçekleştirilebilir. TV8 bu konuda oldukça organize çalışmakla beraber, kendi yayınını üstlenmiş olduğu birçok yarışma programı için ayrıca başvuru formu bulunmakta ve kişilerin yarışmaya katılabilmeleri için de bu formu doldurmaları gerekmektedir.

İsminiz soy isminiz, nerede yaşadığınız, ne kadar süredir yemek yaptığınız, başınıza gelen herhangi bir iyi kötü durum, ekranda sergilenebilecek özel yetenekler ve yemek konusundaki bilginiz, Yemekteyiz başvurusu sırasında belirtebileceğiniz özellikler arasında yer almaktadır.

Reyting seviyesi de son derece yüksek bir program olduğu ve Zuhal Topal gibi halka mal olmuş bir kadın sunucu tarafından moderatörlüğü üstlenildiği için diğer yemek programlarına göre daha fazla başvuru almaktadır. Ancak başvurular tek tek incelenmekte ve daha sonra ilgili ekip başvuru sahiplerine tek tek dönmektedir.

Başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Zuhal Topal ile Yemekteyiz Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Zuhal Topal ile Yemekteyiz başvuru sonucu programa yapılan başvuruların bir hayli fazla olması sebebi ile geri dönüşlerin birkaç ayı bulabildiği bilinmektedir.

Ancak, programa başvuru sırasında doldurduğunuz formda, sizden eklemenizin istendiği videonun ilgi çekici olma ihtimali ve bu yarışmaya başvurunuzun kısa sürede olumluya dönmesi için yeterli bir sebep oluşturmaktadır. Akılda kalıcı özellikler barındırmak, aynı iş görüşmelerinde olduğu gibi yarıma programlarında da son derece etkili şekilde sonuç vermektedir.

Zuhal Topal Yemekteyiz başvuru formu doldurduktan sonra, ilgili merkeze ulaşmakta ve yarışmacı seçimleri ile ilgili ekip tarafından e mail ve telefon yolu ile başvuru yapan kişilere geri dönüş sağlanmaktadır. Bu noktada aktif e-mail adresi verdiğinizden emin olunuz.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz