Doya Doya Moda Başvurusu 2024 (Büyük Beden Yarışması ve Şartları)

Doya Doya Moda programı birkaç sezon önce hayatımıza giren ve Türkiye içerisinde ses getirmiş en iyi moda programları arasında yer almaktadır.

Büyük beden hanımların en iyi kombinleri oluşturmak ve en modaya uygun şekilde görünmek için kıyasıya yarıştığı ve uzun aylar süren program, Türkiye’nin en çok ses getiren moda programları arasında yer almaktadır.

Birçok moda programının aksine, bu yarışmada yalnızca büyük beden olarak nitelendirilen hanımlar yarışabilmekte ve büyük beden ya da vücut hatları diğerlerine kıyasla farklılık gösteren kişiler katılabilmektedir. 4 juri üyesi tarafından oylanan ve en güzel kombini oluşturan kadın yarışmacı, yarışmanın sonunda büyük ödülün sahibi olmaktadır.

Doya Doya moda programı başvurusu, Talya Prodüksiyon’a yapılacak doğrudan başvuru ile gerçekleşmektedir.

Doya Doya Moda Program Konsepti ve Amacı Nedir?

Doya Doya program içeriği olarak büyük beden kadınların yine büyük beden ya da vücut hatlarında orantı problemi olan hanımlara yol gösterici ve örnek teşvik etmesi açısından kombin oluşturduğu ve oluşturmuş oldukları kombinler ile yarıştıkları bir programdır.

Program gündüz kuşağı programları arasındadır ve yarışmaya dahil olan yarışmacılar gün boyunca her gün yeni bir konsept için baştan aşağı hazırlanarak juri önüne çıkarlar. Bu programda rekabet kıyasıyadır.

Kadın yarışmacılar hem birbirleri ile yarışırlarken diğer bir yandan da juriden en yüksek puanı alarak yarışma birincisi olmayı amaçlarlar. Program uzun bir zaman dilimini kapsamakta ve kötü kombin oluşturmak çoğu zaman elenme durumu ile karşı karşıya kalmayı ifade etmektedir.

Moda önerileri, vücut hatlarına uygun giyinme, en yeni saç stilleri ve bunun gibi birçok konuya programda değinilmektedir.

Doya Doya Yarışması Ödülü Nedir?

Doya Doya büyük ödül geçmiş olduğumuz sezon 50.000 TL olarak belirlenmiş olmakla beraber bu ödül bütün sezon boyunca birinci olan yarışmacıya verilen ödüldür. Bunun dışında hafta birincisi olan yarışmacılar, sezon boyunca yapım tarafından belirlenmiş olan ödülleri de almaktadır.

Hafta birincisi olan yarışmacıya verilen ödül genellikle pırlanta kolye olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni sezon ile beraber hem ödüllerin artacağı hem de aynı zamanda büyük ödül miktarının da yükseleceği ön görülmektedir.

Yarışmacılar yarışmada kaldıkları düre boyunca sosyal medyada daha fazla iş birliği yapmakta ve bu sayede de geliri artabilmektedir. Dolayısı ile iyi bir yarışmacı olmak Doya Doya yarışmasında ödül kazanmak olarak basit bir şekilde özetlenebilir.

Siz de rekabeti seviyor ve moda anlayışınıza güveniyorsanız, Doya Doya Moda programı başvurusu seçeneği aracılığı ile hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. 7 yarışmacının yarıştığı konseptte strateji de son derece önemlidir. Siz de dahil olabilirsiniz.

Doya Doya Moda Yarışması Jurisi Kimdir?

Doya Doya Moda yarışma jurisi sezonlara göre değişiklik göstermekle beraber, moda alanında kendini kanıtlamış uzman ve halk tarafından tanınan isimler juri koltuğunda oturmaktadır.

Yapılan iş birliği anlaşmaları zaman içerisinde değişse de bugüne kadar jüri koltuğunda Banu Noyan, Uğurkan Erez, Seray Sever, Gülşah Saraçoğlu, Kemal Doğulu gibi sevilen ve moda duayenleri oturmaktadır.

Jüri üyeleri her biri şeffaf olarak yarışmacı ayırmadan özgün moda anlayışına ve proporsiyon düzenine uygun olarak yarışmacıları değerlendirmekte ve puanlamaktadır.

Yarışmanın son sezonunda jüri koltuğuna, yine birçok yarışma programına katılmış ve özellikle genç kızların ilgisi ile bilinen Umut Eker olmuştur.

Doya Doya Moda Nasıl Başvuru Yapılır?

Doya Doya Moda başvuru aşamaları yarışmacı adayın 18 yaşını aşmış ve 42 beden üstü olması halinde, Talya Grup’a yapacağı başvuru ile şekillenmektedir. Doya Doya Moda başvurusu yapmak isteyen kişiler, Talya Ajans aracılığı ile formu doldurmakta, kendileri için video çekmekte ve fotoğraflarını başvuru formunda paylaşmaktadır.

Video yöntemi ile hazırlanan bir ön başvuru, kendinizi hem daha iyi ifade etmeniz hem de Doya Doya Moda programı yarışmacı başvuruları ile ilgilenen kişilerin aklında daha fazla kalıcı olmanıza imkan sağlayacaktır.

Hem yurt içinden hem de yurt dışından çok fazla başvuru olduğundan, seçilme ihtimalinizi artırmak için kendinizi iyi ifade ettiğiniz ve sosyal olduğunuzu video yolu ile programa sunabilirsiniz. Bu şekilde yapılan başvurularda geri dönüş diğerlerinden daha hızlı gerçekleşmektedir.

Doya Doya Moda Programı Başvuru Şartları Nelerdir?

Doya Doya Moda başvuru şartları arasında 18 yaşını geçmiş olmak ilk şarttır. Yarışma oldukça rekabet içerikli ve zaman zaman psikolojik olarak zorlayan bir yarışma olduğu için 18 yaşının altındaki bireyler ne yazık ki yarışmacı olarak kabul edilememektedir.

Bunun dışında yarışmada yarışmacı olarak katılabilmek için sağlamanız gereken bir diğer şart da 42 beden ve üzeri olmaktır. Yarışmacı yalnızca bir bölgesinden 42 bedeni aşabileceği gibi, elbise bedeninin de 42 ve üzerinde olması yarışmaya katılması için yeterlidir.

Özellikle bölgesel kilo problemi bulunduğu için yalnızca bir bölgeden 42 bedenin üzerinde olan kadınların da yarışmaya katılıp katılamayacaklarını çok merak ettikleri görülmektedir. Yapılan açıklamaya göre tek bölge olarak 42 ve üzerinde olmak başvuru yapılması için yeterli olacaktır.

Yarışmaya katılmak için TC vatandaşı olmak gerekli değildir, ancak Türkçe bilme şartı aranmaktadır. Çeşitli ülkelerden gelip Doya Doya Moda yarışmasında başarılı olan birçok yabancı yarışmacı bulunmaktadır. Doya Doya Moda programı başvurusu Talya Ajansı aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Doya Doya Moda programı yine TV8 ekranlarında geniş bir izleyici kitlesi ile yayınlanmaya hazırlanıyor! Şimdi Doya Doya Moda uygulaması için yerinizi alın.

Ekranların sevilen programları arasında yerini alan Doya Doya Moda programı 8V ekranlarda kaldığı yerden devam ediyor. Yeni sezonun başlamasıyla birlikte tarzıma güvendiğini söyleyen tüm kadın adayların başvuruları açıldı. Yarışmanın genel konsepti, sınırlı bir süre içinde alışveriş yapmaktır. Konseptteki tek zorluk zaman değil, rakiplerin de belli bir bütçeye göre alışveriş yapması gerekiyor. Programın asıl amacını da vücudunuza uygun giyinmek ve kilonun önemli olmadığını kanıtlamak olarak görebiliriz. Kısacası kilonun şık görünmeye engel olmaması programın temel amaçlarından biridir.

Doya Doya Moda programı geçtiğimiz sezonla birlikte ara verdi. 3 aylık bir aradan sonra yarışma kaldığı yerden devam edeceğini duyurdu. Yeni sezonun duyurulmasıyla birlikte başvuru yapmak isteyenlere gerekli açıklamalar yapıldı.

Doya Doya Moda başvurusu için gerekenler

Doya Doya Moda’ya başvuru yapabilmek için gerekli başvuru koşullarının sağlanması gerekmektedir. Şartları sağlayan tüm adayların dosyaları incelendikten sonra tarzlarına göre işe alınmaktadır.

Programa katılmak için prodüksiyon ekibi tarafından belirlenen koşulları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Doya Doya Moda başvuru şartları nelerdir?

18 yaşından küçükler programa başvuramazlar. Yani 18 yaşından büyük olmalısınız.
Konsept olarak yarışma 42 beden ve 42 yaş üstü bayanlar arasında yapılacak. Bedeniniz 42’den küçükse yarışmaya katılamazsınız.
Yukarıdaki iki kriteri karşıladığını düşünen tüm adaylar başvurabilir. Bu iddialı projede hemen yer almak için TV8 başvuru ekranı üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bu makaleyi de okumak isteyebilirsiniz: Zuhal Topal uygulaması ile yemek yiyoruz

Doya Doya Moda hangi kanal?

Ekranların en popüler rekabet programlarından biri olan Doya Doya Moda kaldığı yerden devam ediyor.

Yeni sezonla birlikte yine hayranlarının önünde sahne alacağını söylediği Doya Doya Moda programı çok yakında başlayacak. Program hafta boyunca her gün TV8 ekranlarında yayınlanmaktadır. 13:00 ekranları, programın yayın saati olarak ayarladığı zamanı göstermelidir. Yani program eski zamanında eski kanalında devam ediyor!

Doya Doya Moda Başvuru Formu

Doya Doya Moda’ya başvurmak istiyorsanız TV8 web sitesindeki formu doldurmanız gerekiyor. Formda sizden istenen bilgiler aşağıdaki gibidir:

  • Adınız,
  • soyadın,
  • yaşadığınız şehir ve ilçe,
  • E-posta adresiniz,
  • cep telefonun,
  • senin ev adresin,
  • Yıl olarak sadece doğum tarihinizi yazmalısınız,

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz