Zahide Yetiş ile Mutfak Bahane Başvurusu ve 2024 Formu, Şartları

Zahide Yetiş ile Mutfak Bahane programı ekranların sevilen yüzlerinden ve sunucularından birisi olan Zahide Yetiş’in sunumu ile çiftlerin birbirleri ile yemek konusuna yarıştığı ve diğer yarışmacıları geride bırakmayı amaçladığı programlar arasında yer almaktadır.

Hafta içi 5 gün olarak ATV ekranlarında yayınlanmakta olan programda amaç diğerlerinden daha iyi yemek yapabilmek ve yarışmayı kazanmaktadır. Yemek yapılan süre boyunca birbirinden eğlenceli dakikalar yaşanmakta, kimi zaman da yarışmacıların hayat hikayeleri dinlenmekte ve içimizden bir program olarak halka hitap etmektedir.

Başvuru yoğunluğu oldukça yüksek olan program, uzun yıllardır yayın hayatına devam etmese de kısa sürede ilgi görmüştür. Zahide Yetiş ile Mutfak Bahane başvurusu, yarışmacı olmak isteyenler için ATV web sitesinde bulunan formun doldurulması sureti ile gerçekleşmektedir.

Zahide Yetiş Mutfak Bahane Programı İçeriği Nedir?

Zahide Yetiş Mutfak bahane içeriği itibari ile bir yemek programı olsa da bundan çok daha fazlasıdır. Tarafların hem yemek yeteneklerini sergiledikleri hem de birbirlerini oyladıkları bu programda, yarışmanın birincisi olan çift büyük ödülün sahibi oluyor.

Bu aşamada çiftlerin birbirleri ile mücadeleleri yalnızca yemek konusunda değil, yaşam hikayeleri ve birbirini eleştirmek üzerine de olabiliyor. Yani program son derece içimizden bir program olarak karşımıza çıkıyor.

Programa evli çiftler ve nişanlılar katılım sağlayabiliyor ve program esnasında da çiftler her gün yaptıkları yemekler, ettikleri danslar, lakırdılar ve bunun gibi pek çok detay ile eğlenceli zaman geçirebiliyor.

Çiftlerden ikisinin de yemek konusunda başarılı olması, yarışmayı kazanmak için gerekli unsurlar arasında yer alıyor. Çünkü 5 günlük süre zarfı boyunca çiftlerden her birinin yemekleri ile birbirlerine meydan okumaları ve diğer yarışmacılardan puan almaları amaçlanıyor.

Yarışmanın sonunda hem iyi yemek yapan hem de strateji gereği diğer yarışmacılar ile iyi anlaşarak yüksek puanlar alan çift yarışmanın kazananı olarak haftayı noktalıyor.

Zahide Yetiş Mutfak Bahane Büyük Ödül Nedir?

Zahide Yetiş Mutfak Bahane ödül itibari ile 5 tam altın olacak şekilde karşımıza çıkıyor. Yarışmada 5 günün sonunda en yüksek puanı alan çift kazanan olarak Cuma günü 5 tam altını almaya hak kazanıyor. Ancak puan olarak eşit olunması durumu söz konusu ise 2.5 olarak da bölünme yaşanabilmektedir.

Büyük ödülü kazanmak için ise yapılması gereken doğrudan iyi şekilde yemek yapmak ve diğer yarışmacılardan da yüksek puanlar almak. Yüksek puanlar alırken tek kriter yemeğin güzel olması olmuyor. Diğer yarışmacılar ile yapılan strateji ve dayanışmalar da çiftlerin yarışmayı kazanmaları konusunda büyük bir destek oluşturuyor.

Yarışma 5 gün olacak şekilde karşımıza çıkmaktadır. 5 gün boyunca bir ekip halinde yarışan çiftler, her yeni hafta değişiklik göstermektedir. Birbirinden eğlenceli dakikalar, hayat hikayeleri ve kimi zaman nişanlı çiftlerin katılımı ile beraber canlı yayında gelen evlenme teklifleri ile oldukça eğlenceli ve samimi sahnelere sahne olan Zahide Yetiş ile Mutfak bahane başvurusu internet sitesi üzerinden yapılacak olan başvuru ile gerçekleşebiliyor.

Zahide Yetiş Mutfak Bahane Başvuru Şartları Nelerdir?

Zahide Yetiş mutfak bahane şartları arasında yemek yapabilen çiftlerin olması esas alınıyor. Nişanlı ya da evli çiftlerin programa katılmaları beraberinde kayınvalide ve yakın akrabalar da yarışmaya ses getirmek için katılıyor.

Çiftlerin her biri, yarışmanın farklı günlerinde diğer çiftte yer alan yarışmacı ile yapmış olduğu yemek ile yarışıyor. Dolayısı ile yapılan yemeğin lezzetli olması ve diğer yarışmacılardan alınan puan, kazanmak için sağlamanız gereken başlıca adımlar arasında yer alıyor.

18 yaşını aşmış nişanlı ve evli çift olmak başvuru esnasında başlıca ana kuralı oluşturuyor. Format, evli ve nişanlı eşlerden birinin gün içerisinde verilen yemeği yapması ve yüksek puan alması esasına dayanmaktadır. Ancak aile büyükleri de dışarıdan locaya katılarak çiftlere destek verebiliyor.

Zahide Yetiş Mutfak Bahane Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zahide Yetiş Mutfak Bahane başvurusu ATV’nin internet sitesine yapılan başvuruların değerlendirilmesi usulü ile gerçekleşmektedir. Doğrudan eşlerden bir tanesinin internet sitesi üzerinden yapmış olduğu başvurunun değerlendirilmesi yarışmaya yarışmacı olarak katılım sağlaması konusunda başlıca etmenler arasında yer alıyor.

Başvuru doğrudan internet sitesi aracılığı ile kendiniz ve eşiniz ile ilgili bilgilerin doldurulması, hayat hikayelerinin paylaşılması ve yemek bilgisi konusunda bilgilerin paylaşılması usulüne dayanmaktadır.

Mutfak Bahane, başvuruları hızlı değerlendiren ve hızlı şekilde geri dönüş yapan program oldukça talep görmektedir. Siz de programa başvuru yapabilir ve değerlendirdikten sonra hızlı şekilde geri dönüş alabilirsiniz.

Mutfak bahane programının ilk sunucusu Zahide Yetiş olsa da şimdiki sunucusu oyuncu ve sunucu olan Derya Taşbaşı. Programın formatı kadınların eşlerinin anneleriyle ve eşleriyle yemek yapmaları ve diğer yarışmacılarla kıyaslanarak puan toplamaları şeklinde oluyor. Yapılacak yemekler program sunucusu tarafından belirleniyor. Kısıtlı zaman dahilinde tüm hünerlerini sergileyen kadınlar seyircilere de keyifli zamanlar yaşatıyorlar. Yemeklere oy veren erkekler, yemekleri yapan kadınlar oluyor. Programda bir rekabet söz konusu olduğu için sürtüşmeler de yaşanabiliyor. Bu yüzden yarışmacı olarak katılmak isteyenlerin kamera karşısında gerilmemeleri ve sabırlı olmaları önem taşıyor. Program bir yarışma programı olduğu için kurallara uymayan yarışmacıların diskalifiye olmaları da mümkün hale geliyor.

ATV Mutfak Bahane programı başvurusu için seyirci başvuru formunu doldurmak gerekiyor. Programa seyirci olmak isteyenlerin ATV kanalının web sitesi üzerinden forma ulaşmaları mümkün. Bununla birlikte, programa yarışmacı olarak katılma şansınız da oluyor. Yarışmacı olarak katılmak için yarışmacı başvuru formunu tek tıkla bulup gerekli bilgilerle dolduranlar yarışmacı olmaya hak kazanıyorlar. Başvurular fazla olduğu için dönem başında başvurular açılır açılmaz forma erişip kısa sürede dolduranların şansı yükseliyor.

Başvuru formunda doldurulması gereken alanlar şöyle sıralanabilir;

 • Adınız, soyadınız
 • Cinsiyetiniz
 • Cep telefonunuz
 • Doğum tarihiniz
 • Medeni haliniz
 • Doğum yeriniz
 • Yaşadığınız şehir
 • E-posta adresiniz
 • Mesleğiniz
 • Varsa çocuklarınızın sayısı
 • Evliyseniz eşinizin adı ve soyadı
 • Eşinizin telefon numarası
 • Eşinizin annesinin adı, soyadı
 • Eşinizin annesinin telefon numarası
 • Eşinizin annesinin yaşadığı şehir
 • Varsa daha önce katıldığınız program veya programların adı
 • Varsa kullandığınız sosyal medya hesaplarınız
 • Karakteriniz ve kısaca yapınız hakkında bilgi
 • Fobileriniz hakkında bilgi
 • Eşinizin annesiyle olan yakınlığınız hakkında bilgi
 • Eşinizin annesiyle anlaştığınız ve anlaşamadığınız konular hakkında bilgi
 • Mutfak beceriniz ve yapabildiğiniz yemekler hakkında bilgi
 • Varsa özel yetenekleriniz hakkında bilgi

En son aşamada eşiniz ve eşinizin annesiyle çektirdiğiniz bir fotoğrafı yüklüyorsunuz. Programa eşinizle ve eşinizin annesiyle katılıyorsunuz. Seyirci formunda dikkate alınan bilgiler eşiniz ve eşinizin annesiyle olan ilişkileriniz hakkında yazdıklarınız oluyor. İlgi çekici olan başvuru formlarının seçilme ihtimali daha yüksek oluyor.

Mutfak Bahane Yarışması Hızlı Geri Dönüş Olur Mu?

Mutfak Bahane geri dönüş oranı yüksek olan yarışmalar arasında yer almaktadır. Her hafta için 5 çift belirlenmekle beraber, yemek yapabilen her iki cins çift bulmak kısıtlı olduğundan programa yapılan başvuruların hemen hemen hepsi değerlendirilmektedir.

Çiftlerin sağlıklı, etik açıdan 18 yaşını geçmiş bireyler olmaları ve kendilerini uygun şekilde ifade eden bireyler olmaları ve yemeğe ilgili olmaları yarışmaya başvuru için yeterlidir. Zahide Yetiş ile Mutfak Bahane başvurularının değerlendirilmeleri için mutlaka video ve fotoğraf paylaşılmalı ve daha sonra çiftler yarışma için ön elemeye alınmaktadır.

Görüşme sonrasında yarışmacılar süreç ile ilgili bilgilendirilmekte, daha sonra da yarışmacı olabilmektedir. Geri dönüşler çoğu zaman oldukça hızlıdır.

Mutfak Bahane Ne Zaman? Hangi günler?

Mutfak Bahane programı hafta içi her gün ATV bünyesinde saat 14:00’da yayınlanıyor.

Mutfak Bahane Nereden İzlenir?

Mutfak Bahane programını izlemek için hafta içi he gün saat 14:00’da ATV’yi açabilirsiniz. Programı ATV web sitesi üzerinden bilgisayar, tablet ve telefon aracılığıyla izlemek de mümkün. Bununla birlikte, izleyemediğiniz bölümleri de yine web sitesi üzerinden izleme şansınız oluyor.

ATV bünyesinde izleyebileceğiniz diziler ve programlar şöyle sıralanabilir;

 • Müge Anlı ile Tatlı Sert programı hafta içi her gün 10:00’da yayınlanıyor.
 • Mutfak Bahane programı hafta içi her gün 14:00’da yayınlanıyor.
 • Esra Erol’da programı hafta içi her gün 16:00’da yayınlanıyor.
 • Kim Milyoner Olmak İster programı Pazar günleri 20:00’da yayınlanıyor.
 • Nihat Hatipoğlu Sorularınızı Cevaplıyor programı Cuma günleri 08:30’da yayınlanıyor.
 • Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru programı Perşembe günleri 00:20’de yayınlanıyor.
 • Bir Küçük Gün Işığı dizisi pazartesi günleri 20:00’da yayınlanıyor.
 • Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi Salı günleri 20:00’da yayınlanıyor.
 • Kuruluş Osman dizisi Çarşamba günleri 20:00’da yayınlanıyor.
 • Aldatmak dizisi Perşembe günleri 20:00’da yayınlanıyor.
 • Yalnız Kurt dizisi Cuma günleri 20:00’da yayınlanıyor.
 • Kardeşlerim dizisi Cumartesi günleri 20:00’da yayınlanıyor.

Önceden yayınlanan ve severek izlenen dizilerle programlar da web sitesi üzerinden izlenebiliyor. “Klasik diziler” butonuna tıklayarak Avrupa Yakası, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olamaz, Hercai, Bir İstanbul Masalı, Kırgın Çiçekler, Sen Anlat Karadeniz, Destan, Kara Ekmek, Kertenkele, Bir Zamanlar Çukurova, Sıla, Hatırla Sevgili, Asmalı Konak, Elveda Rumeli, Karadayı, Huzur Sokağı, Kara Para Aşk, Maraşlı, Aşk ve Mavi, Tatar Ramazan, Yahşi Cazibe, Beni Bırakma, Aliye, Adanalı, Gençliğim Eyvah, İkimizin Sırrı, Kardeş Payı, Şahin Tepesi, Ağlama Anne, Zengin ve Yoksul, Aliye, Zerda, Kaçak, Selena, Seven Ne Yapmaz, Cennetin Gözyaşları, Bahtiyar Ölmez, Çocuklar Duymasın gibi çok eski dizileri izleyebiliyorsunuz.

Mutfak Bahane Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Mutfak Bahane bilet fiyatı bulunmuyor. Programa seyirci ve yarışmacı olarak katılmak tamamen ücretsiz oluyor.

Mutfak Bahane Konukları Kimler Oluyor?

Mutfak Bahane konukları ünlü isimler olmuyor. ATV bünyesinde yayınlanan programın konukları yarışmacılar ve seyirciler oluyor.

Başvuru Formu Mesaj Bırakabilirsiniz